fbpx
  • a1.png
  • b1a.jpg
  • b1b.jpg
  • b1c.jpg
  • b2a.jpg
  • b2b.jpg
  • b3a.jpg
  • b3b.jpg

W poniedziałek, 20 maja 2016 r. odbyła się II edycja Konkursu Językowego Foto Story. W konkursie udział wzięło 9 zespołów ze wszystkich klas gimnazjalnych naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Konkurs Foto Story wchodzi powoli do harmonogramu imprez organizowanych przez GTE i stanie się, mamy nadzieję, tradycją naszej szkoły, której priorytetem jest ciągłe podnoszenie jakości kształcenia, rozbudzanie zainteresowań uczniów i doskonalenia umiejętności językowych uczniów. Ubiegłoroczna edycja tego konkursu pokazała, że młodzież jest zainteresowana ciekawymi czy alternatywnymi metodami uczenia języków obcych, które nie tylko muszą być przyswajane w ławce szkolnej.

Organizowany konkurs motywuje uczniów, żeby wczuli się w autentyczne sytuacje dnia codziennego, związanego z używaniem języka.

Polegał on na przygotowaniu prezentacji multimedialnej w formie historyjki obrazkowej złożonej ze zdjęć ułożonych w formie komiksu. Dialogi bohaterów prowadzone były w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Prace były wykonywane w maksymalnie 5 osobowych zespołach.

Komisja Konkursowa w składzie: p. Dagmara Mielke, p. Justyna Sobota, p. Małgorzata Hauptmann, p. Gabriela Czarnik oraz przedstawicieli uczniów: Maciek Jagiełło i Miłosz Holeksa, oceniała projekty według kryteriów takich jak: ciekawy pomysł, komunikatywność przekazu, logiczny wątek i puenta oraz staranność wykonania.

Dziękujemy nauczycielom i wszystkim uczestnikom konkursu za świetną zabawę oraz duże zainteresowanie konkursem. Dobry i wyrównany poziom przygotowania wszystkich prezentacji multimedialnych świadczy o tym, że języki obce cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, co bardzo cieszy grono nauczycieli. Dziękujemy również Radzie Rodziców za wsparcie finansowe konkursu i ufundowanie nagród dla uczniów.

 

Magdalena Karnacz-Biesok

      |