19 czerwca 2019 r. w Kasztanowym Dworze dostojnym polonezem rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas trzecich. Trzy lata temu nic jeszcze nie zapowiadało faktu, że tegoroczni absolwenci gimnazjum będą historycznym rocznikiem – ostatnim rocznikiem wygaszanych gimnazjów. Z żalem żegnaliśmy zatem naszych ostatnich absolwentów GTE, mając równocześnie nadzieję, że po wakacjach spotkamy się z nimi już w LOTE.
Zdaniem osób pracujących w naszym gimnazjum, projekt pod nazwą GTE był udany. Wszyscy musieli się czegoś nauczyć, doświadczyć, doszkolić, zrozumieć młodego człowieka w tym jakże trudnym dla niego okresie dojrzewania. I naszym zdaniem to się udało. 20 lat doświadczeń pokazało, że nasze gimnazjum (szczególnie w takim układzie jak GTE – LOTE pod jednym dachem!) było przedsięwzięciem bardzo udanym.
11 czerwca 2019 roku w murach naszego gimnazjum odbyła się 17. edycja tego powiatowego konkursu. Uczniowie gimnazjów oraz 7 i 8-klasiści szkół podstawowych mieli okazję sprawdzić się z zakresu wiedzy o naszym regionie – Śląsku Cieszyńskim. Zmierzyli się z pytaniami i zadaniami przygotowanymi przez koło przewodników beskidzkich i terenowych w Cieszynie.
24 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy 3c GTE mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykle ciekawej lekcji języka polskiego, poświęconej wiedzy na temat naszego regionu, a w szczególności stroju cieszyńskiego. Dzięki uprzejmości Pań Jadwigi Swakoń oraz Jadwigi Chlebik z Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, które zgodziły się uczestniczyć w naszych zajęciach, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.
Tradycyjnie już, w okolicach pierwszego dnia wiosny, nasze gimnazjum szykuje się do cyklicznej imprezy sportowej :-) W tym roku 22 marca gimnazjaliści, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego oraz wychowawców, rozegrali na hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie XX Szkolne Igrzyska Sportowe.
4 lutego 2019 r. klasa 3c GTE wyruszyła do przedszkola nr 7 w Ustroniu. Była to już nasza druga wizyta w przedszkolu w ramach projektu UNICEF, wspierającego dzieci z krajów Trzeciego Świata. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na problemy rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Projekt ten ma uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.