• a1.png
  • b1a.jpg
  • b1b.jpg
  • b1c.jpg
  • b2a.jpg
  • b2b.jpg
  • b3a.jpg
  • b3b.jpg

Ich znak rozpoznawczy to galowy strój! Plecaki , książki, telefony i słuchawki pozostawili w szatni. Do sali mogą zabrać ze sobą jedynie długopis lub pióro z czarnym atramentem. Każdy w ławce siedzi sam. Nastrój skupienia i lekkiego napięcia… Tak, to trzecioklasiści GTE!

Podobnie jak ich rówieśnicy w całej Polsce (łącznie 349 tysięcy uczniów), trzecioklasiści GTE zmagali się – w dniach od 19 do 21 kwietnia 2017 r. – z testami gimnazjalnymi. W naszym gimnazjum do egzaminu przystąpiło 49 trzecioklasistów. Wszyscy w dobrym zdrowiu przebrnęli przez część humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą oraz językową.

Już po raz ósmy naszą szkołę odwiedzili uczniowie z Korsyki. Przylecieli do Balic wieczorem 21 marca 2017 r. i przez cztery dni gościli w domach naszych gimnazjalistów i licealistów.

Uczniowie klas trzecich GTE, którzy w tym roku szkolnym zakończą etap nauki w gimnazjum i staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia, wzięli udział w Dniach Kształcenia Zawodowego w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie.

8 lutego 2017 r. młodzież miała możliwość uczestniczenia w spotkaniach prowadzonych przez psychologa Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie, doradcę zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie, a także przez psychologa, nauczycieli oraz uczniów SOiZ.

W środę, 8 lutego 2017 r. w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczysta sesja połączonych rad Sejmiku Śląskiego, Powiatu Cieszyńskiego i Cieszyna. Wspólna uchwała odnosiła się do uroczystości z okazji obchodów 500-lecia Reformacji i uznania Cieszyna jako Miasta Reformacji. Po zakończeniu części oficjalnej widzowie mieli okazję zobaczyć spektakl, który przygotowany został specjalnie na tę uroczystość.

W minioną środę 8 lutego 2016 r. uczniowie GTE i LOTE udali się na cieszyński rynek, aby zobaczyć specjalny reformacyjny pojazd, który przemierza od listopada ubiegłego roku Europę. Bus w swoim wnętrzu skrywa wystawę poświęconą 500-letniej tradycji protestantyzmu w Europie. Cieszyn jest jednym z 68 Europejskich Miast Reformacji na trasie, która wiedzie aż do miasta Lutra – niemieckiej Wittenbergi.