• a1.png
  • b1a.jpg
  • b1b.jpg
  • b1c.jpg
  • b2a.jpg
  • b2b.jpg
  • b3a.jpg
  • b3b.jpg

W kwietniu 2018 r. ponownie zaangażowaliśmy się w ogólnopolską akcję wiedzy na temat autyzmu. Światowy Dzień Autyzmu obchodzony jest corocznie 2 kwietnia od 2008 roku. Celem akcji jest podnoszenie społecznej świadomości na temat tego zaburzenia, uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS. Dlatego w czwartek 26 kwietnia 2018 r. w ramach akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu” dominującym kolorem w naszej szkole był właśnie kolor niebieski. Młodzież i pracownicy szkoły zaakcentowali swoją solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem przez niebieski element ubrania.

Tradycyjnie na przedwiośniu społeczność szkolna przygotowuje się do szczególnego wydarzenia jakim są Szkolne Igrzyska Sportowe. Wiele radości oraz dobrej zabawy przyniosło uczniom to wydarzenie, które miało miejsce 16 marca 2018 r. w hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego. Obok rywalizacji sportowej liczyła się dobra zabawa, współpraca klasowa i kreatywność w znalezieniu najlepszego pomysłu na wizerunek zespołu klasowego.

 

W dniach 28 i 29 grudnia 2017 r. Towarzystwo Ewangelickie im. ks. Franciszka Michejdy zoorganizowało w Teatrze Adama Mickiewicza tradycyjny już koncert „Dzieci śpiewają kolędy".

W przeddzień Jubileuszu 500 lat Reformacji uczniowie GTE zebrali się w szkolnej auli na tematycznym apelu, podczas którego w zainscenizowanym przedstawieniu  przypomniany został niezwykle ważny moment z życia Marcina Lutra – obrady sejmu Rzeszy w Wormacji w 1521 roku zakończone ekskomunikowaniem Lutra. Uczniowie klas trzecich wcielili się w role najważniejszych postaci biorących udział w tym historycznym wydarzeniu.

We wtorek 12 września 2017 r. o godz. 16.00 na Placu Kościelnym w Cieszynie społeczność szkół TE przywitała sztafetę biegaczy z Wittenbergi. Biskup Kościoła E-A ks. Jerzy Samiec wręczył biegaczom, którzy pokonali ten długi dystans, medale i nagrody.