• a1.png
  • b1a.jpg
  • b1b.jpg
  • b1c.jpg
  • b2a.jpg
  • b2b.jpg
  • b3a.jpg
  • b3b.jpg

W sobotę 28 listopada 2017 r. zakończył się kilkudniowy projekt młodzieżowy, w którym wzięli udział uczniowie klasy 2c naszego gimnazjum. Taką możliwość dała nam Fundacja „Krzyżowa” Dla Porozumienia Europejskiego, która jest jednocześnie Międzynarodowym Domem Młodzieży.

Już po raz dziewiąty uczniowie GTE i LOTE mieli okazję wyjechać na Korsykę w ramach szkolnej wymiany partnerskiej z Lycée de Balagne w L’Ile-Rousse. Jak co roku program był bogaty. Począwszy od zajęć w szkole, przez zwiedzanie L’Ile-Rousse, Calvi, Domaine Orsini, Parc Galea po zajęcia sportowe (kajaki), karaoke oraz plażowanie i kąpiel w morzu. Ponadto młodzież spędziła wiele czasu w domach rodzin goszczących, gdzie była okazja do poznania zwyczajów korsykańskich, smacznej kuchni i co najważniejsze – praktycznego użycia języka francuskiego i… angielskiego ;-)

W dniach 4 i 5 maja 2017 roku, my – pierwszoklasiści GTE – udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Wyruszyliśmy około godziny 7.00 spod naszej szkoły, po drodze zatrzymując się tylko raz. Podróż minęła nam w miłej atmosferze i bez większych niespodzianek.

Wcześnie rano, w czwartek czwartego maja 2017 r., klasy 3A i 3B GTE wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę klasową do Warszawy. Podróż przebiegła bez niespodzianek, atrakcje kulinarne zapewnił McDonald, gdzie zatrzymaliśmy się po drodze. Po przybyciu do stolicy, zaopatrzeni w system słuchawkowy, udaliśmy się na spacer po Starówce, Powązkach, zobaczyliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz zwiedziliśmy z przewodnikiem (miłośnikiem bajek Krasickiego: ) Zamek Królewski.

W dniach od 4 do 5 maja 2017 r. klasy drugie GTE pojechały na wycieczkę do dawnej stolicy Polski – Krakowa. Spod szkoły wyruszyliśmy około godziny 6.30. Po przybyciu na miejsce zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wawelu.

Podziwialiśmy wnętrze Katedry i zeszliśmy do krypt, gdzie pochowani zostali władcy, biskupi i najbardziej zasłużeni dla ojczyzny Polacy. Wspięliśmy się również na Wieżę Zygmuntowską, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Krakowa, a dotykając serca najsłynniejszego dzwonu w Polsce, wypowiedzieliśmy swoje życzenia.