fbpx
  • a1.png
  • b1a.jpg
  • b1b.jpg
  • b1c.jpg
  • b2a.jpg
  • b2b.jpg
  • b3a.jpg
  • b3b.jpg

W dniach 06-08.05.2019 r., podczas gdy maturzyści zasiedli do pisania egzaminów, klasy trzecie Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego swój czas spędziły w stolicy Czech oraz w Dreźnie.

Po podróży autobusem, przed południem szóstego maja dojechaliśmy do Pragi, gdzie naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia hradczańskiego zamku. Tam udało nam się przejść malowniczą „Złotą Uliczką” gdzie mieliśmy okazję zobaczyć niewielkie lecz urokliwe domki od środka. Piękną Pragę mogliśmy z kolei podziwiać z wielu punktów widokowych, które mijaliśmy przechadzając się po całym zamku.

Następnym punktem naszej trasy była monumentalna i zapierająca dech w piersiach gotycka katedra św. Wita, która jest zarówno klejnotem architektonicznym w Europie jak i miejscem koronacyjnym wielu królów. Następnie przez most Karola udaliśmy się do restauracji na obiad, po którym mieliśmy trochę czasu wolnego w centrum. Wieczór spędziliśmy w hostelu.

Nasz drugi dzień zapoczątkowany był wczesną pobudką i przejazdem autobusem z Pragi do Drezna, gdzie wysiedliśmy na placu teatralnym zaraz obok słynnej na cały świat Opery. Następnie przeszliśmy spacerem przez park, do państwowych zbiorów sztuki w Dreźnie gdzie dzięki pani przewodnik mogliśmy się sporo dowiedzieć o zebranych tam dziełach.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było przejście do muzeum higieny, w którym dowiedzieliśmy się co nieco o nas samych i o tym jak zmieniało się życie człowieka na przestrzeni lat.

Po powrocie do hotelu mieliśmy aż do wieczora multum czasu wolnego, który każdy z nas spożytkował na swój sposób. Za propozycją przewodnika jednak koło godziny 21.00 chętni udali się na nocny spacer Pragą, z którego powrócili po północy.

Trzeci i już ostatni dzień wycieczki rozpoczął się od wczesnej pobudki i wyruszenia w stronę muzeum techniki w Pradze. Na wejściu zostaliśmy przywitani przez różnorodne pojazdy : od rowerów przez lokomotywy parowe aż po samoloty i balony. Niestety na zwiedzenie tego muzeum mieliśmy zaledwie półtorej godziny, co starczyło tylko na „rzucenie okiem” na większość z eksponatów i ekspozycji.

Przedostatnim punktem wycieczki było osławione Zoo w Pradze, które znane jest w całej Europie i zajmuje wysokie miejsca we wszystkich rankingach Europejskich a nawet światowych. Tam mieliśmy okazję obejrzeć zwierzęta w warunkach zbliżonych do ich naturalnych środowisk.

Ostatnią częścią wycieczki był przejazd autobusem z powrotem do Cieszyna co odbyło się w miłej i przyjemnej atmosferze przy akompaniamencie muzyki i zabaw wycieczkowiczów.

Późnym wieczorem dojechaliśmy do Cieszyna.

Uczestnik wycieczki Gustaw Wowrzeczka, klasa 3b

      |