fbpx
  • a1.png
  • b1a.jpg
  • b1b.jpg
  • b1c.jpg
  • b2a.jpg
  • b2b.jpg
  • b3a.jpg
  • b3b.jpg

4 lutego 2019 r. klasa 3c GTE wyruszyła do przedszkola nr 7 w Ustroniu. Była to już nasza druga wizyta w przedszkolu w ramach projektu UNICEF, wspierającego dzieci z krajów Trzeciego Świata. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na problemy rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Projekt ten ma uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

W ramach tej akcji przedszkolaki z pomocą uczniów naszej szkoły miały uszyć specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie jest zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka dostała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostały wymyślone przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydowały, jakiego kraju reprezentantem ma być ich lalka. Tymi informacjami uzupełniliśmy „akt urodzenia” laleczki.

Kreatywność przedszkolaków i naszych uczniów przeszła wszelkie oczekiwania. Mimo, że niektórzy gimnazjaliści drugi raz trzymali igłę i nitkę w ręku i trzeba było przypomnieć szybki kurs krawiectwa, powstały naprawdę szmaciane, piękne dzieła sztuki. I uszycie takiej lalki okazało się wspaniała zabawą – wystarczyło odrysować wzór na materiale, a po wycięciu wypchać miękkim materiałem i obszyć. Później można było już przystępować do upiększania! Na tym etapie uczniowie dali upust swojej wyobraźni i kreatywności i wcielili się w rolę artystów oraz kreatorów mody. Przedszkolaki zaprzyjaźniły się i zintegrowały z naszymi gimnazjalistami.
Po ciężkiej pracy uwieczniliśmy jej efekty na wspólnym zdjęciu. Zostaliśmy też ugoszczeni poczęstunkiem – pyszną herbatą i ciasteczkami. Zadowoleni wróciliśmy do Cieszyna, opowiadając sobie po drodze o wszystkich wpadkach krawieckich, takich jak np. zaszycie rękawów i bluzki pod szyją, co uniemożliwiło ubranie lalki ;)

Lalki zostaną sprzedane rodzicom, znajomym, krewnym przedszkolaków, a zebrane fundusze umożliwią zaszczepienie setek tysięcy dzieci. Kolejny raz przedszkolu w Ustroniu należą się brawa za pomysł na akcję i okazane serce potrzebującym dzieciom!


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

      |