fbpx
  • a1.png
  • b1a.jpg
  • b1b.jpg
  • b1c.jpg
  • b2a.jpg
  • b2b.jpg
  • b3a.jpg
  • b3b.jpg

30 listopada 2016 r. klasa 1c naszego gimnazjum wyruszyła do przedszkola nr 7 w Ustroniu. Nie była to wycieczka sentymentalna związana z powrotem do beztroskiego dzieciństwa, choć niektórym zabiło mocniej serce na widok placyku zabaw i rodzinnej atmosfery panującej w przedszkolu. Naszym zadaniem było pomóc przedszkolakom w projekcie UNICEF, który wspiera dzieci z krajów Trzeciego Świata.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na problemy rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Projekt ten ma uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami. Dzięki osobistemu zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

W ramach tej akcji przedszkolaki, z pomocą uczniów naszego gimnazjum, miały uszyć specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie jest zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka dostała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostały wymyślone przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydowały jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Tymi informacjami uzupełniliśmy „akt urodzenia” laleczki. Kreatywność przedszkolaków i naszych uczniów przeszła wszelkie oczekiwania. Mimo, że niektórzy gimnazjaliści pierwszy raz trzymali igłę i nitkę w ręku (i trzeba było przeprowadzić szybki kurs krawiectwa!), w efekcie końcowym powstały szmaciane, piękne dzieła sztuki. Uszycie lalki okazało się także wspaniała zabawą :) – wystarczyło odrysować wzór na materiale, a po wycięciu wypchać go miękkim materiałem i obszyć. Później można było już przystępować do upiększania! Na tym etapie uczniowie dali upust swojej wyobraźni i kreatywności, wcielając się w rolę artystów oraz kreatorów mody. Przedszkolaki zaprzyjaźniły się z naszymi gimnazjalistami, a z podsłuchanych rozmów można było wywnioskować, że już poumawiali się na kolejny projekt i wizytę w przedszkolu.

Efekty ciężkiej pracy uwieczniliśmy na wspólnym zdjęciu. Zostaliśmy też ugoszczeni herbatą i pysznymi drożdżówkami. Zadowoleni wróciliśmy do Cieszyna, opowiadając sobie po drodze o wszystkich wpadkach krawieckich, takich jak np. zaszycie rękawów i bluzki pod szyją, co uniemożliwiało ubranie lalki ;)

Lalki zostaną sprzedane rodzicom, znajomym, krewnym przedszkolaków, a zebrane fundusze umożliwią zaszczepienie setek tysięcy dzieci. Przedszkolu w Ustroniu gratulujemy pomysłu i chęci okazania serca potrzebującym dzieciom!

Magdalena Karnacz-Biesok – wychowawczyni klasy 1c GTE

 

 

      |