• a1.png
  • b3a.jpg
  • b3b.jpg

15 lat solidnej edukacji

Obejrzyj fotorelację z obchodów jubileuszu!

Nasza szkoła ma już 15 lat. Z tej okazji w piątek, 24.10.2014 r., odbyło się uroczyste nabożeństwo w Kościele Jezusowym.

Uczniowie i nauczyciele z refleksją wspomnieli miniony czas, dziękując Bogu za dotychczasowe prowadzenie. Prezes Towarzystwa Ewangelickiego ksiądz Janusz Sikora przemówił do zebranych, opierając się na słowach z drugiego listu do Tymoteusza : „ Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył.” Tym samym zwrócił uwagę na to, że szkoła to miejsce wzajemnych powiązań, gdzie jedna grupa ludzi nie może istnieć bez drugiej.

W organizację uroczystości włączyli się uczniowie z klas pierwszych i drugich, członkowie kółka teatralnego, przygotowując teatralną ilustrację historii gimnazjum. Nad ich przygotowaniem czuwała pani Katarzyna Słupczyńska.

Trzech uczniów z klasy 3b - Jakub Mężyk, Jakub Romik oraz Jerzy Pilch - przygotowało ciekawą migawkę filmową obrazującą codzienne życie szkoły. Nabożeństwo uświetnił występ szkolnego chóru połączonych sił liceum i gimnazjum pod dyrekcją Jean-Claude’a Hauptmanna. W ich wykonaniu usłyszeliśmy trzy utwory: „Gaude Mater”, „Agnus Dei” oraz „Modlitwa o pokój”.

Na koniec zaproszeni goście udali się na skromny poczęstunek do szkolnej auli. Miło było nam gościć wśród nas dyrekcje pozostałych cieszyńskich szkół gimnazjalnych, które także mają po 15 lat, gdyż to reforma systemu szkolnego w 1999 roku powołała do życia 3-letnie gimnazja.